Zasady rezerwacji

Share

Kocięta można zamawiać drogą telefoniczną i/lub za pomocą poczty elektronicznej.

 • jeśli osoba zainteresowana danym zwierzakiem prosi, aby go zarezerwować, wówczas na stronie hodowli kociakowi zostaje przypisany status „wstępnie zarezerwowany”;
 • po otrzymaniu zaliczki, na stronie hodowli przypisujemy kociakowi status „zarezerwowany” i to oznacza, że kocię nie jest już dostępne dla innych chętnych;
 • jeśli po nadaniu statusu „wstępnie zarezerwowany” w ciągu np. tygodnia lub innego uzgodnionego terminu nie wpłynie zaliczka, a kociakiem zainteresuje się ktoś inny, kto wpłaci zaliczkę, wówczas kociak otrzymuje status „zarezerwowany”, jednak z przypisaniem do osoby, która dokonała wpłaty.
 • wstępna rezerwacja może mieć miejsce także wtedy, gdy ktoś potrzebuje krótkiego czasu do namysłu. Na przykład waha się w związku z wyborem koloru lub musi jeszcze przedyskutować sprawę z innymi członkami rodziny itp.
  W takim przypadku określa się konkretny dzień, w którym musi zostać podjęta ostateczna decyzja.

Oczywiście przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji każdy może odwiedzić naszą hodowlę i z bliska przyjrzeć się kociętom.
To dobra okazja do bezpośredniego poznania charakterów i zachowań kotów.

Ważne:

 1.  Nie wymuszamy konkretnych i sztywnych terminów odbiorów kociąt. Takie szczegóły – przy zachowaniu elastyczności – są ustalane za pośrednictwem poczty elektronicznej i/lub telefonicznie. Zazwyczaj to my dostosowujemy się do możliwości przyszłych opiekunów zwierzaków.
  Jednak prosimy pamiętać, że w przypadku nadmiernego wykorzystywania wspomnianej elastyczności (w sensie: wielokrotnego przesuwania terminu odbioru) lub przy długotrwałym braku kontaktu ze strony przyszłego opiekuna, niestety przepada wpłacona zaliczka, a my mamy prawo przekazać kociaka innej osobie.
  Wpłacona zaliczka przepada także w przypadku rezygnacji z odbioru zarezerwowanego kociaka, przy czym nie dotyczy to sytuacji, gdy wpłacający zaliczkę uzgodni z hodowcą zamianę  – przed odbiorem – kocięcia na inne wolne wynikającą np. z chęci zmiany koloru.
 2. W szczególnych przypadkach możliwe jest przeniesienie zaliczki na kocię z przyszłego miotu.
 3. Kocięta są organizmami żywymi i tak samo jak ludzie mogą zachorować (np.zaziębić się).
  W takich przypadkach niezwłocznie informujemy nowych opiekunów o konieczności zmiany terminu odbioru kocięcia, jeśli taki termin został już ustalony.
  Taka sytuacja jest traktowana jako przypadek losowy, za który nie możemy ponosić odpowiedzialności.

Zakup zwierzęcia powinien być sytuacją dobrze przemyślaną i uwzględniającą odpowiedzialność, która z tego wynika, również odpowiedzialność za własne decyzje.

Wplata zaliczki oznacza zgodę na powyższe warunki rezerwacji.

 


Share

Hodowla kotów tonkijskich